Üdvözlöm a keresztet a Gellért-hegyi emlékművön

2025. július 14. 22:13

Kéretik elviselni, hogy ez továbbra is egy alapvetően keresztény ország fővárosa, és az is marad.

2025. július 14. 22:13
null
Bencsik Gábor
Facebook

„Üdvözlöm a keresztet a Gellért-hegyi emlékművön, üdvözlöm ennek a szimbolikus alkotásnak az újraértelmezését. Semmi kisajátítás, sokkal inkább önazonosság. Kéretik ezentúl elviselni a keresztet a város fölött. Kéretik elviselni, hogy ez továbbra is egy alapvetően keresztény ország fővárosa, és az is marad.”

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: Facebook

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 3 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
states-2
2025. július 15. 01:25
A kommunista csürhét, a karácsonyokat, a drogos kutyaszarokat polgármesternek megválasztókat, a pedofilmenetelőket hadd üsse meg a laposguta.
polárüveg
2025. július 15. 01:08
Igaz. A kereszt, a Szabadság-szobor a béke pálmalevelével mind identitásunk szimbólumai. A Gellért-hegyen található a keresztény mártír Gellért emlékműve, és az egyetlen magyar alapítású szerzetesrend, a pálos atyák egy - nem az építészete miatt - egyedülálló temploma. Azonban az építményhez nem kapcsolódó spirituális terület, szakrális helyszínt tekintve ugyan Magyarországon nem a legfontosabb, de Magyarországnak tán a legfontosabb szakrális helyszíne a Gellérthegy. És: a nyugati lejtőn egy szoborcsoport, a Filozófusok Kertje. Tekinthetjük előképnek. Talán az organikus építészet világzsenije, Makovecz Imre Ökomenikus Templom tervét használva a Gellért-hegyen épülhet meg a Világvallások Temploma. Jelzem, Attila hun uralkodó (a Képes Krónikánk szerint első magyar király) testvére, Bléda királyfi, akit Budaként is szoktak emlegetni - épp itt építtetett vallási emlékművet egy indiai szkíta/saka herceg Gautama Szidharta emlékének, a történelmi Buddhának, akit keleten Buda-nak ejtenek.
szilvarozsa
2025. július 14. 22:39
A felirat: „Mindazok emlékére, akik életüket áldozták Magyarország függetlenségéért, szabadságáért és boldogulásáért.” Fölötte egy kereszt. Legfelül Kisfaludi Strobl Zsigmond szobra. Hol van itt a hiba?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!